پروفیل upvc | پروفیل بست ویژن
پروفیل UPVC چیست؟
ژوئن 8, 2020
بهینه سازی مصرف انرژی
بهینه سازی مصرف انرژی با پنجره upvc
ژوئن 10, 2020

انواع پنجره upvc

پنجره upvc

اگر تا کنون قصد ساخت یا بازسازی پنجره برای خانه و محیط کار خود داشته‌اید متوجه شده‌اید که انواع مختلف پنجره upvc در بازار وجود دارد که انتخاب را مشکل می‌کند. چه مدلی؟ چه رنگی؟ چه تفاوت‌هایی بین مدل‌های مختلف وجود دارد؟ اینها سوالاتی هستند که قبل از خرید باید پاسخ داده شوند. در این نوشتار انواع مختلف پنجره از لحاظ فریم برای کسب آگاهی بیشتر ارائه شده است.

انواع پنجره upvc را بشناسید!!

1- پنجره‌های تهویه

ساده‌ترین طرح از پنجره‌ها  و شاید محبوب‌ترین از نظر فروش و نصب، پنجره تهویه که شامل یک قاب ثابت، لعاب دار و یک قاب لولایی دو طرفه با یک مکانیسم ساده باز کردن است. پنجره‌های تهویه هوای تازه  را وارد خانه شما می‌کنند.

یک دلیل مهم در استفاده از پنجره تهویه با پروفیل UPVC بدون شک قیمت است. ساخت و نصب سریع و آسان، یکی از راههای مقرون به صرفه برای اضافه کردن راندمان لعاب دوبل به خانه شما است.

با این حال، در همان زمان، می‌توانید انواع زیادی از سبک‌ها و رنگ‌ها را برای پنجره انتخاب کنید. سادگی در طراحی پنجره، باعث می‌شود تقریباً برای هر نوع خانه از سنتی تا فوق مدرن مناسب باشد. این مدل از پر استفاده‌ترین پنجره‌ها در میان انواع پنجره upvc است.

2- پنجره‌های کشویی عمودی

پنجره‌های کشویی عمودی (یا به اختصار پنجره) یک نسخه مدرن از پنجره کشویی است که در اواسط قرن 17 میلادی ابداع شده و به طور گسترده در کاخ های بزرگ اروپایی گرفته تا تراس پشتی خانه‌ها استفاده می‌شود.

امروزه، بیشتر پنجره‌های ارسی چوبی به خوبی از تاریخ اعتبار خود گذشته‌اند. پنجره‌های کشویی عمودی UPVC بهترین روش برای تعویض پنجره‌های قدیمی، نشت‌ها و ناهنجاری‌ها است.

پنجره‌های کشویی از دو پنجره مستقل که می‌توانند بصورت مستقل حر کت کنند تا بتوانند دمای اتاق را با دقت غافلگیرانه‌ای کنترل کنند تشکیل شده‌اند. با این وجود برخلاف بیشتر پنجره‌های کشویی چوبی، از ریل های آنها جدا نشده و به سمت داخل کج می‌شود تا تمیز کردن آن آسان‌تر و ایمن‌تر شود.

پنجره upvc | پروفیل upvc

مزایا:

  • شیب ناحیه کشویی پنجره از جمع شدن آب جلوگیری می کند.
  • برای پنجره های بزرگ، یک تقویت فلزی برای مقاومت در برابر باد طراحی شده است.
  • پروفیل ها به گونه ای طراحی شده اند که نمای چشمگیر و هماهنگی داشته باشند.

3-پنجره‌های چرخشی

پنجره‌های چرخشی یکی دیگر از انواع پنجره upvc است که درست مانند مکعب روبیک می‌تواند ابتدا در یک جهت و سپس به سمت دیگری چرخانده شود. پنجره‌های چرخشی در نگاه اول برای خلاف قوانین فیزیک ظاهر می‌شوند.

در بازرسی دقیقتر، می‌توانید به وضوح ابتکار به کار رفته در ساخت این پنجره  را ببینید که به آنها اجازه می‌دهد تا کاملاً مانند یک پنجره لولایی باز شوند.  این نوع از پنجره ایده آل برای تمیز کردن شیشه بیرونی پنجره‌های طبقه‌ها بالا است که باید با استفاده از نردبان به آن دسترسی پیدا کرد. پنجره را به داخل باز کنید و به راحتی شیشه بیرونی آن را تمیز کنید. این مدل از پنجره آنها را به یک راه عالی برای به نمایش گذاشتن یک منظره زیبا و آوردن حداکثر نور به داخل خانه شما از طریق یک پنجره تبدیل کرده است.

4-پنجره‌های برگشت‌پذیر

پنجره‌های برگشت‌پذیر با چرخش 180 درجه کامل بر روی براکت‌های خود، درجه انعطاف پذیری بیشتری را در طراحی پنجره‌ها ایجاد می‌کنند. می‌توانید قسمت بیرونی پنجره‌های خود را با خیال راحت از داخل منزل خود تمیز کنید، و از آنجا که قاب برگشت‌پذیر در هنگام چرخیدن به فضای اتاق اضافه نمی‌شود، دیگر نیازی به جابجایی پرده‌ها از راه نیست.

پنجره‌های قابل برگشت نیز نور بیشتری را به داخل خانه هدایت می‌کنند. و می توان آنها را به صورت ایمن در یک موقعیت تا حدودی قفل کرد تا تهویه مناسب و ایمنی را برای راحتی و آرامش خاطر فراهم آورد.

پنجره‌های برگشت‌پذیر UPVC گزینه‌ای ایده آل برای آپارتمان‌ها یا خانه‌های دارای پنجره‌های که دسترسی به آنها برای تمیز کردن و نگهداری از بیرون دشوار است می‌باشد. آنها همچنین در هنگام استفاده از طرح‌های سنتی‌تر، دید جدیدی از مدرنیته را به هر خانه منتقل می‌کنند.

با بهترین پروفیل یو پی وی سی آشنا شوید.