پروفیل لاستیک دار
پروفیل لاستیک‌دار
جولای 8, 2020
پنجره کلنگی
معرفی پنجره‌ کلنگی
جولای 19, 2020

در uPVC

در upcv

در این مقاله به بررسی در uPVC و انواع آنها پرداخته می‌شود. انتخاب درب در هنگام برنامه ریزی یک پروژه مسکونی یک تصمیم مهم است. یک صاحب خانه باهوش درهای زیبا، بادوام و با انرژی کارآمد را انتخاب می‌کند. و با در نظر گرفتن اهمیت و سلامت محیط زیست  هرچه  افراد از مسئولیت خود در امر حفاظت از محیط زیست آگاه‌تر می‌شوند، درهایی که از مواد پایدار ساخته می‌شوند در اولویت قرار می‌گیرند.  پروفیل یوپی وی سی برای ساخت قاب در بهترین  انتخاب هست.

انواع مختلف در uPVC

درب های فرانسوی

موارد بسیاری در هنگام انتخاب یک درب  مثل مارک و برند، مواد، عملکرد، رنگ، کارایی و غیره باید مورد توجه داد.

با انتخاب درب‌های چرخشی یک انتخاب کلاسیک، زیبا ، کارآمد و بادوام داشته باشید.

درب‌های چرخشی طرح‌های کلاسیک با کاربردهای متفاوت می‌باشند. درهای چرخشی به عنوان ورودی مجلسی ایجاد شده است که می‌تواند یک ورودی اصلی زیبا  باشد یا دارای دو ورودی باشد. این سبک از درها که به درب مدل فرانسه نیز معروف است، داخل خانه‌ها را با فضای بیرون متصل می‌کند. از این درب‌های همه کاره می‌توان برای دسترسی به پاسیو، عرشه یا بالکن استفاده کرد.

از درب‌های چرخان برای جلوه‌های چشمگیر داخلی خانه  نیز استفاده می‌شود.

علاوه بر استفاده از این درب‌ها به عنوان درب خروجی، همچنین می‌توانند به عنوان یک تقسیم کننده اتاق‌ها یا به جای دیوار مورد استفاده قرار گیرند. انتخاب این سبک از در در داخل ساختمان علاوه بر اینکه ظاهری زیبا برای داخل ساختمان به ارمغان می‌آورد، امکان تهویه هوا را فراهم می‌کند و یک حس روشنی و مطبوع دلباز بودن را به فضای داخلی می‌بخشد. این طرح معمولاً برای درب ورودی به اتاق نشیمن یا اتاق مطالعه مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب‌های چرخان یک انتخاب محبوب در بین طراحان و معماران داخلی به عنوان گزینه‌ای جذاب برای درب‌ها هستند. تنوع رنگ پروفیل درب به همراه رنگ بندی دیوارها جذابیت و زیبایی خاصی به همراه دارد.

درب های ریلی و کشویی

درب‌های ریلی ترکیبی منحصر به فرد از دهانه‌ ورودی بزرگ، فناوری مهر و موم سازی را برای کارایی بالا  انرژی و عملکردی بدون دردسر بر روی یک  پانل کشویی ارائه می دهد.

پانل های شیشه ای بزرگی بر روی یک ریل قرار گرفته اند. با حرکت این پنل ها بر روی ریل عملیات باز و بسته شدن در انجام می گیرد. این نوع در برای مکان های کوچک مناسب نیست چون پنل ها در فضای دو بعد نیاز به فضای زیادی دارند.

درب تاشو

ساختار این نوع درب‌ها به گونه‌ای است که می‌تواند جایگزینی برای درهای لبه دار و کشویی باشد. زیبایی یک درب تاشو در این است که از بخش های چندگانه برای حرکت و جابجایی بر روی یک ریل تشکیل شده اند. در این مدل درب هنگام باز کردن در، بخش ها بر روی یکدیگر قرار می گیرند و در راستای هر جهت جمع می شوند. از لحاظ قیمت از درب های فرانسوی گرانتر هستند.

ویژگی‌های درب تاشو

با تعویض درب به درب تاشو، اسلایدشویی مدرن را در خانه‌های قدیمی‌تر ایجاد می‌کند. یک انتخاب محبوب برای ساخت و سازهای جدید هست که امکان اتصال و جداسازی اتاق‌ها را فراهم می‌کند. طراحی این درب چند منظوره از فناوری مهر و موم فشرده سازی برای عملکرد برتر برای عایق صدا، هوا و آب استفاده می‌کند.

  • قاب جوشکاری شده کاملاً جوش داده شده‌ آن، استحکام و دوام درب را افزایش می‌دهد.
  • قرار گرفتن پانل‌های درب در پشت هم ، باعث می‌شود تا درب به اندازه قاب باز شود و در حداکثر عرض آن دید داشته باشد.

با رعایت دقیق ترین استانداردهای صنعت  برای در uPVC ، طراحی درب مناسب و بهینه باید دارای رده بندی بالایی برای کاربردهای امنیتی و آکوستیک باشد. همچنین دارای تنوع رنگ و مطابق با شرایط آب و هوایی و ضمانت چند ساله باشد.