بهترین پنجره برای ساختمان | بازسازی ساختمان | ساختمان لوکس
بهترین پنجره برای ساختمان
ژوئن 15, 2020
ساختمان لوکس | پنجره ساختمان
مزایای استفاده از پروفیل‌های uPVC  در پنجره ساختمان های لوکس
ژوئن 17, 2020

چگونه یک پنجره upvc خوب را از بد تشخیص دهیم؟

چه چیزی‌هایی باعث می‌شود یک پنجره upvc به عنوان یک پنجره خوب شناخته شود؟ شاید به نظر می‌رسد که در بازار امروز تشخیص بین پنجره یوپی‌وی سی خوب از بد بسیار آسان باشد. بعضی از شرکت‌های تولید کننده پنجره، بر روی پنجره‌های تولیدی خود  برچسب انرژی نصب کرده‌اند. این برچسب رتبه بندی انرژی را مشخص می‌کند تا بگوید این پنجره در نگه داشتن گرما چقدر توانایی دارد. امتیاز از A (بهترین) شروع می‌شود و B در ردیف بعدی قرار می‌گیرد و غیره. اما باید گفت که صرفاً مد نظر قرار دادن این برچسب و داشتن گواهی درجه A برای انتخاب بهترین پنجره اشتباه است و کیفیت آن را تضمین نمی‌کند. در ابتدا باید مشخص شود که این درجه اعتبار چگونه  و بر اساس چه معیاری به پنجره تعلق می‌گیرد.

یک پنجره چگونه رتبه A انرژی را دریافت می‌کند.

یک پنجره برای اینکه درجه A انرژی را دریافت کند باید شرایطی که در ادامه مطرح می‌شود را داشته باشد. اولین مورد این است که  قالب پنجره از فولاد یا آلومینیوم به یک آرماتور گرمتر مانند کربن تغییر کند. این امر باعث کاهش تلفات گرما از طریق قاب پنجره می شود. استفاده از پروفیل‌های upvc این شرط را برقرار می‌کند. مورد بعدی دو جداره بودن شیشه است. با وجود این که معمولاً از گاز آرگون برای پر کردن فضای بین دو شیشه استفاده می شود اما در برخی موارد برای کارایی بالاتر از گاز کریپتون هم باید استفاده کرد.

بنابراین اکنون می دانید که چگونه پنجره دارای گواهی درجه A می‌شود و از هدر رفت گرما جلوگیری می‌کند. در زیر لیستی از چند مورد دیگر که برای انتخاب یک پنجره upvc خوب باید در نظر داشت مطرح شده است.

پنجره خوب | پنجره upvc | پروفیل بست ویژن

معیارهای انتخاب پنجره upvc خوب

پروفیل uPVC :

پروفیل مهم ترین قسمت پنجره محسوب می شود چون در اسکلت ساختمان بکار می رود و تعویض آن فرایند مشکلی است. اطمینان حاصل کنید که حداقل تضمین ده ساله یا بیشتر برای آن وجود دارد.

شیشه:

بررسی کنید که تضمین شیشه دو جداره چقدر است. بسیاری از شیشه‌های قدیمی  با ضمانت هفت ساله عرضه شده‌اند. اما بیشتر شیشه های دو جداره جدید با ضمانت پانزده سال یا بیشتر عرضه می‌شوند.

سیستم قفل:

سیستم‌های قفل کننده بسیاری در بازار وجود دارد. برخی از شرکتهای پنجره ساز از ارزانترین نوع موجود در بازار استفاده می‌کنند. اگر بخواهید سیستم خوبی از لحاظ امنیت و قفل داشته باشید یک قفل با امنیت و کیفیت بالا انتخاب کنید.

نوع اتصال (اتصالات کاملاً جوش داده شده یا مکانیکی) :

پنجره upvc دارای چهار گوشه قاب جوش داده شده هستند. اما مالچ ها و ترانسوم ها را می توان جوش داده یا مکانیکی کرد. اتصالات مکانیکی بیشتر در سیستم‌های قدیمی‌تر بکار می‌رفتند، اما امروزه هنوز هم وجود دارند. در بعضی موارد در اتصالات مکانیکی اگر نیم میلی‌متر ترانسوم یا مالچ ها بشکنند، می تواند زمینه از بین رفتن قاب پنجره را فراهم کند.

دستگیره‌های پنجره:

انواع مختلفی از دستگیره‌ها در ساخت پنجره استفاده می شود. بسته به میزان استفاده آن، برخی از آنها تنها شش ماه تا یک سال دوام خواهند داشت. اطمینان حاصل کنید که دستگیره با تمام قطعات متحرک روی پنجره، دو سال ضمانت داشته باشد. بعلاوه، از شرایط تعمیرات و گارانتی آن اطلاع پیدا کنید.

لولا:

اینها دقیقاً مانند دسته، انواع مختلفی وجود دارد که تا زمانی که از آنها استفاده نکنید، نمی‌دانید که آنها خوب یا بد هستند. باز هم اطمینان حاصل کنید که در تمام قطعات متحرک دو سال ضمانت وجود دارد. در صورت امکان با برخی از مشتریان قدیمی اطلاع بگیرید تا از کیفیت آن آگاهی پیدا کنید.

پیچ‌های لولاها:

این مورد ممکن است خیلی با اهمیت به نظر نرسد، اما شما نمی‌خواهید زمانی که پنجره خود را باز می‌کنید و زنگ‌زدگی را در آنجا ببینید. بسیاری از شرکت‌های پنجره‌ساز از پیچ‌های روکش دار استفاده می‌کنند و در قسمت زیرین آویز جانبی، اینها به پیچ‌های استیل ضدزنگ تغییر می‌یابند. اما بهتر است که همه‌ی پیچ‌های ضد زنگ  باشند. راه تشخیص پیچ‌های فولادی ضد زنگ استفاده از آهنربا است. آهنربا اگر به پیچ بچسبد جنس آن استیل نیست. آهن ربا به فولاد ضدزنگ نمی چسبد.

پیشنهاد

بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در پنجره‌های جدید را دارید، نترسید و از شرکت پنجره‌ساز درباره هر یک از مواردی که در اینجا مطرح شد سؤال کنید. پروفیل‌های upvc بست ویژن بهترین نوع کیفیت با مناسبترین قیمت پیشنهاد تعداد زیادی از سازندگان درب و پنجره است. با پرداختن هزینه مناسب یک پنجره upvc با کیفیت تهیه کنید.